Jak się ubrać na rejs

Każdy pasjonat żeglarstwa zdaje sobie sprawę z tego, że odzież której używa w trakcie swoich wypraw musi spełniać określone wymagania. Kurtki, buty, rękawiczki czy spodnie stanowią ochronę przed wiatrem i w szczególności przed wilgocią. Ale nie tylko odzież tego typu zabezpiecza także przed udarem czy połączeniem słonecznym. Ciekawym elementem odzieży żeglarskiej są również pianka chroniącą przed wychłodzeniem organizmu.

Co jest ważne w wyborze odzieży?

Należy pamiętać, że odzież dla żeglarzy powinna sprostać trudnym warunkom atmosferycznym. Zupełnie inna pogoda jest na lądzie, a inna na wodzie. Z tego też powodu każdy żeglarz potrzebuje praktycznej kurtki przeciwdeszczowe z kapturem, na pewno przydadzą się też ciepłe polary czy długie spodnie z silnego i wytrzymałego materiału. Na pewno warto się również zaopatrzyć w krótkie spodenki, szczególnie na cieplejsze dni. Ważnym elementem garderoby jest także bielizna termoaktywna. Pozwoli ona lepiej znosi zarówno chłody jak i upały. I na koniec element pozwalający poczuć się bezpiecznie, czyli kamizelka ratunkowa. Powinna ona być dobrze dopasowana, by stanowiła porządne zabezpieczenie.

Gdzie na zakupy

Odzież przeznaczona dla żeglarzy nie jest dziś towarem mało dostępnym. Praktycznie w każdym sklepie sportowym możemy kupić choćby część z wymienionych wyżej ubrań. A w dobie zakupów internetowych sprawa staje się jeszcze łatwiejsza. Wystarczy wejść na stronę sklepu sprzedającego asortyment żeglarski czy na popularne serwisy sprzedażowe. Na pewno tam uda nam się wszystko kupić.
Co prawda odzież to tylko mały procent wydatków związanych z żeglarstwem, to jednak stanowi ważny element przygotowań na każdą wyprawę. W końcu nasze bezpieczeństwo i komfort są najważniejsze. Dzięki nim możemy spokojnie zajmować się naszym hobby bez uszczerbku na zdrowiu.
Wówczas wystarczy się już spokojnie spakować i ruszać na kolejny rejs. Szczególnie, że lato jest prawie w pełni i czas najwyższy cieszyć się z wody. Czas na nową przygodę